Przejdź na e-fakturę i zgarnij 30 zł bonusu od TAURON

utworzone przez | cze 9, 2022 | Tauron

Przejdź na e-fakturę i zgarnij 30 zł bonusu od TAURON

utworzone przez | cze 9, 2022 | Tauron

Faktura elektroniczna to co raz bardziej popularna metoda rozliczeń pomiędzy Klientami, a usługodawcami. Jest wygodna, praktyczna, a jej dostępność online wraz z możliwością bezpośredniej zapłaty oszczędza sporo czasu. Jest jeszcze jeden powód, niezmiernie istotny, dla którego warto wykorzystywać internetowy obieg dokumentów – jest to ochrona drzew przed wycinką. Dane dostarczone przez Tauron wykazują, że na przestrzeni dwóch lat Klienci, którzy zdecydowali się na fakturę online przyczynili się do uratowania 3000 drzew. Nie bez powodu w TAURON trwa akcja 30 zł bonusu za przejście na e-fakturę.

Jak możemy przeczytać w materiałach prasowych wiodącego na rynku lidera w dostawie prądu, rocznie na jedną osobę zużywa się aż 143 kilogramy papieru. Patrząc na ilość wycinanych drzew, nie tylko do przygotowywania dokumentów czy drukowania książek, ale także przygotowując tereny pod różnego rodzaju inwestycje budowlane, jest to duże zagrożenie dla naszej planety i warunków w jakich będziemy żyć za kilka lat.

– Umożliwienie klientom sprawnej realizacji ich spraw na odległość stało się we współczesnym świecie nie tylko wymogiem, ale i znakiem rozpoznawczym wiarygodnych marek. Dlatego w TAURONIE stawiamy na rozwiązania online, które sprzyjają środowisku naturalnemu, a jednocześnie ułatwiają klientom codzienne życie – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. – Z internetowego konta klienta Mój TAURON korzystają już blisko 2 miliony konsumentów, którzy w wygodny i bezpieczny sposób mogą m.in. monitorować swoje rozliczenia, nie generując przy tym stosów papierowych dokumentów – dodaje prezes.

12 milionów faktur elektronicznych

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat TAURON wygenerował prawie 12 milionów elektronicznych faktur, co przedłużyło życie 3000 drzew. To jednak ciągle mało, a przekonanie Klientów, którzy nadal otrzymują drukowane faktury jest nie lada wyzwaniem. Pocieszające są jednak badania grupy TAURON, które mówią o tym, że co raz więcej osób wybierając fakturę lub podejmując inne czynności i działania zwraca uwagę na ochronę środowiska mając świadomość, że jest to ważny temat.

Mimo wszystko najtrudniej dotrzeć do osób starszych, osób, dla których obsługa smartphonowych aplikacji lub komputera jest poza zasięgiem. Warto jednak zatroszczyć się o swoich bliskich i pomóc im zrozumieć, jak ważna dla ziemi jest obsługa mobilna. Kluczową rolę odgrywa tutaj cierpliwość, pomoc w obsłudze urządzeń lub wzięcie spraw w swoje ręce i prowadzenie budżetu domowego dla mamy, taty czy dziadków, którzy sami nie będą w stanie sobie poradzić.

Jak przejść na e-fakturę w TAURON?

Pozbycie się papierowych dokumentów i skorzystanie z opcji rozliczeń elektronicznych jest proste i nie wymaga wizyty w Punkcie Obsługi Klienta Grupy TAURON. Wystarczy odwiedzić stronę www.tauron.pl/efaktura, przy pomocy danych z umowy bądź elektronicznej faktury założyć konto w Mój TAURON, a następnie aktywować e-fakturę. Zwrot 30 zł, który deklaruje firma zostanie dokonany na indywidualne konto rozliczeniowe przypisane do naszego konta.