Odnawialne Źródła Energii

Instalacje fotowoltaiczne w Szczecinie

Wszystko wskazuje na to, że Polskę, jak i Europę, czeka kryzys energetyczny. W związku z tym należy spodziewać się gwałtownych wzrostów cen prądu, gazu, a także węgla. Media donoszą o możliwości czasowych wyłączeń prądu, straszą też perspektywą zimnych kaloryferów w okresie grzewczym. To wszystko sprawia, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest decyzją, którą rozważają setki tysięcy osób w Polsce. Jeśli i Ty wahasz się nad uniezależnieniem się od zewnętrznych dostawców energii, zapoznaj się z informacjami, które dla Ciebie mamy i sam oceń, czy fotowoltaika to technologia dla Twojego domu lub firmy. Naszym zdaniem panele fotowoltaiczne są najlepszą inwestycją w tych niepewnych czasach. Służymy naszym wieloletnim doświadczeniem, byś mógł czerpać maksymalne korzyści z ekologicznego i w pełni odnawialnego źródła energii, które jest bezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich.

Fotowoltaika Szczecin

Czym są panele fotowoltaiczne?

Zastanawiasz się, czym tak właściwie jest fotowoltaika i jak działają panele fotowoltaiczne? Postaramy się to pokrótce wyjaśnić. Fotowoltaika jest technologią, dzięki której możliwe staje się pozyskiwanie darmowej energii bezpośrednio ze słońca, a następnie przekształcanie jej w prąd stały, który z pomocą specjalnego urządzenia (inwertera) jest zamieniany w prąd zmienny, czyli taki, jakiego używamy w naszych domach i miejscach pracy.

Panele fotowoltaiczne umieszczone na dachu budynku lub w innym miejscu, w którym mogą efektywnie pozyskiwać energię ze słońca, są w stanie częściowo lub całkowicie zaspokoić zapotrzebowanie gospodarstwa domowego lub firmy na prąd. W połączeniu z pompą ciepła pozwalają na zapewnienie budynkowi niezwykle oszczędnego i ekologicznego ogrzewania zimą i chłodzenia latem.

Panele fotowoltaiczne Szczecin

Panele słoneczne i ich zalety

Fotowoltaika niesie za sobą cały wachlarz korzyści. Postaramy się przybliżyć najważniejsze zalety, z których będziesz mógł korzystać, decydując się na panele fotowoltaiczne w Szczecinie:

Niezależność energetyczna

inwestycja w panele fotowoltaiczne pozwoli Ci produkować prąd, który będziesz mógł zużywać na bieżące potrzeby swojego domu lub firmy. To od Ciebie zależy, jaki system fotowoltaiczny wybierzesz – możesz zdecydować się na podstawowe, budżetowe rozwiązanie, które zaspokoi częściowe potrzeby energetyczne budynku i wpłynie na obniżenie rachunków. Możesz też wybrać montaż paneli fotowoltaicznych z magazynem energii, dzięki czemu z wyprodukowanego w dzień prądu będziesz mógł skorzystać w dogodnej dla siebie chwili, np. w nocy

Neutralność środowiskowa

zarówno materiały, z których wykonane są panele słoneczne, jak i sposób działania systemu, są przemyślane i mają na celu funkcjonowanie w zgodzie z naturą. Komponenty, z których składają się panele fotowoltaiczne, podlegają recyclingowi, więc nie musisz się obawiać, że decydując się na nie przyczynisz się do zaśmiecania planety. Co nie mniej ważne, instalacja fotowoltaiczna nie emituje do środowiska żadnych szkodliwych płynów, gazów, ani innych substancji. Nie generuje też hałasu, dzięki czemu nie pogorszy jakości Twojego życia ani osób pozostających w pobliżu

Trwała i odporna technologia

decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych w Szczecinie nie musisz się martwić o kwestie eksploatacyjne. Panele fotowoltaiczne wykonane są z bardzo trwałych, odpornych na czynniki środowiskowe materiałów. Oczywistym jest, że panele słoneczne muszą być odporne na wysokie temperatury, ale to nie wszystko – niestraszne są im mróz, grad, deszcz i mocny wiatr. Konstrukcja paneli fotowoltaicznych zapobiega ich zerwaniu z dachu w trakcie wichury lub uszkodzeniu przez mocny opad. Nie odkształcą się również pod naporem śniegu. Panele słoneczne są tak skonstruowane, aby mogły być naturalnie oczyszczane przez padający deszcz. Jeśli jednak zechcesz wyczyścić je ręcznie – nie ma problemu, jest to wręcz dziecinnie proste nawet dla laika

Inteligentne rozwiązanie do domu i firmy

System paneli fotowoltaicznych jest projektowany tak, aby był praktycznie bezobsługowy. Proces produkcji, jak również przetwarzania pozyskanej energii odbywa się automatycznie, a wszelkie odstępstwa od normy w działaniu systemu są natychmiast raportowane użytkownikowi przy pomocy aplikacji. Masz więc pełną kontrolę nad tym, jak funkcjonuje Twój system paneli fotowoltaicznych, a jednocześnie nie musisz poświęcać czasu na jego obsługę

Dofinansowanie do fotowoltaiki

Ponieważ panele fotowoltaiczne są odnawialnym źródłem energii, możesz uzyskać dotację na ich instalację. Istnieje wiele programów, które umożliwiają częściowe sfinansowanie takiej inwestycji, przez co jest ona mniej obciążająca dla Twojego portfela. Jeśli nie wiesz, jak uzyskać dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Szczecinie, skontaktuj się z nami – jako profesjonaliści z branży doradzimy Ci program, który będzie najlepszy do Twoich potrzeb.

Instalacje fotowoltaiczne Szczecin

Montaż paneli słonecznych

Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości i niezawodnych technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii, a najważniejszy sektor naszej działalności to sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Szczecin i obszar Pomorza Zachodniego to okolice, w których pracujemy najczęściej, przy czym należy zaznaczyć, że nasze instalacje fotowoltaiczne dostarczają darmową i ekologiczną energię klientom na terenie całej Polski, jak również odbiorcom z Niemiec. Stawiamy wyłącznie na systemy fotowoltaiczne od wiodących producentów, które charakteryzują się trwałością, bezkonkurencyjnymi parametrami i znakomitą żywotnością.

Zdecydowana większość naszych klientów decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu. Zdarza się, że takie rozwiązanie jednak z różnych przyczyn nie wchodzi w grę. Jeśli Twój dach z pewnych względów nie nadaje się do zamontowania na nim paneli słonecznych, nie zrażaj się do tej technologii – istnieje wiele sposobów montażu i nie wszystkie wymagają dostępu do dachu.

Fotowoltaika w Szczecinie 

Kto może zyskać na fotowoltaice?

Z doświadczenia wiemy, że fotowoltaika w Szczecinie sprawdza się zarówno w przypadku odbiorców prywatnych, jak i firm oraz instytucji. Największa grupa klientów, która systematycznie się rozrasta, to posiadacze domów jednorodzinnych, którym zależy na zmniejszeniu swoich rachunków za prąd. Coraz więcej osób decyduje się na budowę domów, które będą w pełni niezależne od zewnętrznych dostawców energii – tym klientom proponujemy zaawansowane systemy fotowoltaiczne, dzięki którym nie tylko zaspokoją swoje potrzeby energetyczne, ale również będą mogli odsprzedawać nadwyżkę wyprodukowanego prądu i na tym zarabiać.

Wysokie koszty energii są tym, co trapi przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy w swoich firmach zużywają ponadprzeciętne ilości prądu. Firmy produkcyjne i szeroko pojęty przemysł szukają sposobów na obniżkę kosztów uzyskania przychodu. Panele fotowoltaiczne w Szczecinie to jeden z rozsądniejszych sposobów na dążenie do obniżenia rachunków za prąd w firmie. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie z tego sprawę – widać to po rosnącym zainteresowaniu fotowoltaiką w tej grupie docelowej.

Ale osoby prywatne i przedsiębiorcy to tylko część odbiorców, którzy mogą skorzystać na instalacji fotowoltaicznej. Rośnie zainteresowanie panelami słonecznymi wśród wspólnot mieszkaniowych, które chcą obniżyć koszty utrzymania części wspólnych budynku poprzez instalację fotowoltaiczną.

Popularność fotowoltaiki nie ogranicza się do miast. Coraz częściej naszymi klientami są gospodarstwa rolne, agroturystyki i posiadacze domów na wsi. Dbałość o środowisko i rosnąca świadomość ekologiczna są domeną prowincji, o czym przekonujemy się codziennie wykonując wyceny dla odbiorców spoza ośrodków miejskich. Z dumą możemy podkreślić, że duża część paneli słonecznych na wsiach wokół Szczecina to nasza zasługa. Z przyjemnością obserwujemy, jak wsie na Pomorzu Zachodnim korzystają z dobrodziejstw odnawialnej energii.

Ponieważ panele fotowoltaiczne można zainstalować w naprawdę dyskretny sposób, tak aby nie przyciągały nadmiernie uwagi, na instalację coraz częściej decydują się również kościoły. Podwyżki prądu nie ominęły obiektów sakralnych, które zużywają ogromne ilości energii celem doświetlenia monumentalnych sal. Dzięki panelom fotowoltaicznym można to zrobić w sposób efektywny, ekologiczny i jednocześnie bez nadmiernej ingerencji w bryłę świątyni.

Montaż paneli fotowoltaicznych Szczecin

Wymagania dla budynku

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych w Szczecinie i współpracując z doświadczoną firmą instalatorską, taką jak nasza, nie musisz się martwić o kwestie techniczne. Nasz wykwalifikowany zespół monterów zadba o to, by instalacja fotowoltaiczna została zamontowana w sposób, który pozwoli Ci w 100% wykorzystać potencjał tej technologii.

Najlepszym miejscem do instalacji paneli fotowoltaicznych jest dach. Idealnie, jeśli jest to dach jednospadowy o nachyleniu ok. 30-40 stopni. Z pewnością zauważyłeś już, że mnóstwo instalacji fotowoltaicznych jest zamontowanych na dachach, które nie spełniają tego warunku. Absolutnie nie oznacza to, że taki system będzie mniej wydajny – dzięki odpowiednim technikom montażowym i konstrukcji systemu możemy zainstalować panele fotowoltaiczne nawet na zupełnie płaskim dachu – i to w sposób, który pozwoli w pełni wykorzystać ich możliwości.

Montaż paneli fotowoltaicznych nie musi mieć miejsca na dachu głównego budynku mieszkalnego. Panele słoneczne równie dobrze można zamontować na budynku gospodarczym lub garażu. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem okazuje się instalacja paneli bezpośrednio na działce, na której stoi dom. To znakomita opcja, gdy z różnych względów nie chcesz, aby panele znalazły się na dachu budynku – np. wówczas, gdy budynek jest zabytkiem.

Fotowoltaika Szczecin

Jak finansować montaż paneli fotowoltaicznych?

Instalacja fotowoltaiczna w Szczecinie jest możliwa do realizacji z wykorzystaniem wielu metod dofinansowania. Jesteśmy na bieżąco z aktualnymi programami dofinansowań, jak również ofertami kredytu lub leasingu na ten cel. Zgłoś się do nas, jeśli nie wiesz, jak pozyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne w Szczecinie i potrzebujesz wsparcia merytorycznego i formalnego w tym procesie.

Do najpopularniejszych sposobów finansowania fotowoltaiki należą:

Dotacje

Z ich pomocą możesz częściowo pokryć koszt montażu fotowoltaiki w swoim domu. Przykładowo, z programu „Czyste powietrze” można uzyskać nawet 5 tys. zł wsparcia na ten cel. Jeśli chcesz poznać inne programy, które są aktywne w Szczecinie, napisz lub zadzwoń do nas

Kredyt

Zakup instalacji fotowoltaicznej na raty to bardzo popularne rozwiązanie, zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorstw. Skontaktuj się ze swoim bankiem w celu zapoznania się z aktualną ofertą kredytową lub zadzwoń do nas, a przedstawimy Ci wiodące oferty, z których korzystają nasi klienci

Leasing

Panele fotowoltaiczne w leasingu stają się popularnym sposobem finansowania ekologicznych źródeł energii w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Co ważne, istnieją firmy leasingowe, które umożliwiają podpisanie umowy nawet w przypadku nowego przedsiębiorcy. Chcesz wiedzieć więcej – skontaktuj się z nami.

Postaw na montaż paneli fotowoltaicznych

Możesz płacić mniej za prąd… lub nie płacić wcale!

Przez lata naszego funkcjonowania na rynku udało nam się uniezależnić od zewnętrznych dostawców energii setki gospodarstw domowych i firm. Teraz możemy pomóc również Tobie – proponujemy Ci wydajny i niezawodny system paneli słonecznych dostosowany do potrzeb Twojego budynku. Umów się z nami na bezpłatną konsultację, a nasz pracownik dokładnie zapozna się z Twoimi potrzebami, parametrami technicznymi budynku i działki, a następnie zaproponuje instalację fotowoltaiczną, która przyniesie ci największe profity. Naszym wspólnym celem jest to, aby Twoja instalacja fotowoltaiczna zarobiła na siebie jak najszybciej, tak abyś mógł cieszyć się darmową i ekologiczną energią, nie przejmując się już podwyżkami cen prądu.

Jesteśmy na bieżąco z przepisami, pod które podlega instalacja fotowoltaiczna, a także z ustawą o OZE. Przybliżymy Ci aktualne założenia tej ustawy i dobierzemy instalację, która wpisze się w Twoje indywidualne potrzeby. Jeśli zdecydujesz się na mikroinstalację fotowoltaiczną, nie będziesz musiał rejestrować działalności gospodarczej – mimo to tego rodzaju instalacja umożliwi Ci odsprzedaż nadwyżki prądu i dodatkowy zarobek.

Montaż paneli słonecznych w Szczecinie

Zapytaj nas o niezobowiązującą wycenę. 

Nasza firma to optymalny wybór dla Ciebie, oferujemy Ci m.in.:

duży wybór systemów fotowoltaicznych od wiodących światowych producentów

profesjonalne wsparcie w zakresie pozyskania dofinansowania na panele słoneczne

szeroką wiedzę w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej na niestandardowych budynkach

panele fotowoltaiczne dla odbiorców prywatnych i firmowych

wysokiej klasy opiekę naszego konsultanta, zarówno w trakcie realizacji instalacji, w okresie gwarancyjnym i po jego upływie