Odnawialne Źródła Energii

Instalacje fotowoltaiczne w Lublinie

Panele fotowoltaiczne już od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością – ekologiczna technologia, która zapewnia niezależność od komercyjnych dostawców energii jest pociągającym wyborem dla wszystkich tych, którym zależy na obniżeniu wysokości rachunków za prąd. W dobie kryzysu energetycznego w Polsce i Europie fotowoltaika nabiera szczególnego znaczenia. Stanowi sposób na zapewnienie większego bezpieczeństwa w firmie lub gospodarstwie domowym. Jeśli i Ty rozumiesz potencjał, jaki niesie za sobą instalacja fotowoltaiczna, zapraszamy Cię do kontaktu z naszą firmą i umówienia się na bezpłatną konsultację – oferujemy sprzedaż i montaż wysokiej klasy systemów fotowoltaicznych o znakomitych parametrach. Dowiedz się, jakie korzyści niesie dla Ciebie fotowoltaika i w jaki sposób może poprawić jakość Twojego życia lub kondycję finansową Twojego przedsiębiorstwa.

Panele fotowoltaiczne Lublin

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to ekologiczna i bezpieczna technologia pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego, która pozwala na przekształcenie jej w prąd stały. Następnie jest on przy pomocy falownika zamieniany w prąd zmienny, czyli taki, jakiego powszechnie używa się w gospodarstwach domowych. Panele słoneczne wykorzystują fotowoltaikę, by dostarczyć darmową energię pochodzącą z odnawialnego źródła, jakim jest słońce. Na naszej szerokości geograficznej są one efektywne przez cały rok, nawet wówczas, gdy niebo jest zachmurzone. Odpowiedni montaż paneli fotowoltaicznych sprawi, że wykorzystasz 100% potencjału tej technologii.

Fotowoltaika Lublin

Jakie są główne zalety paneli słonecznych?

Myślisz o tym, by zainstalować panele fotowoltaiczne w Lublinie i chciałbyś wiedzieć więcej o korzyściach wynikających z tej technologii? Przedstawiamy Ci kilka największych plusów, jakie niesie za sobą fotowoltaika:

Bezproblemowa i prosta obsługa

Instalacja fotowoltaiczna jest przykładem nowoczesnej technologii, która jest w pełni zautomatyzowana i inteligentnie zarządza produkcją oraz przetwarzaniem pozyskanej energii. Dzięki temu nie musisz poświęcać jej dużo uwagi – jeśli dojdzie do jakiegokolwiek nietypowego wydarzenia w systemie, natychmiast Cię on o tym poinformuje

Dostępność dofinansowania

gdy chcesz zacząć korzystać z odnawialnych źródeł energii, możesz liczyć na dotacje, z których pokryjesz część tej inwestycji. Ponieważ fotowoltaika kwalifikuje się jako OZE, zakup paneli fotowoltaicznych możesz częściowo sfinansować ze środków pochodzących z wybranego programu

Prostota montażu

Panele fotowoltaiczne można zamontować na różnych typach budynków, również tam, gdzie dach ma niestandardową konstrukcję. Co więcej, nie musisz przejmować się czyszczeniem paneli – montaż ich pod odpowiednim kątem sprawia, że są one naturalnie myte przez deszcz. Dzięki temu panele są jeszcze bardziej bezobsługowe niż mogłeś to sobie wyobrazić.

Natychmiastowe zredukowanie rachunków za prąd

Energia pozyskiwana ze słońca pozwoli Ci się w znacznym stopniu uniezależnić od zewnętrznego dostawcy prądu. Szybko odczujesz to, płacąc wyraźnie niższe rachunki za prąd. To od Ciebie zależy, jaką instalację fotowoltaiczną wybierzesz i jaki procent zapotrzebowania Twojego domu lub firmy ona zaspokoi. Coraz popularniejsze jest całkowite uniezależnienie się od prądu z zewnątrz. Jeśli interesuje Cię instalacja fotowoltaiczna off-grid i chcesz dowiedzieć się, czy będzie odpowiednia do Twoich zastosowań, skontaktuj się z nami

Odporność na negatywne czynniki atmosferyczne

Instalacja fotowoltaiczna jest zaprojektowana tak, aby mogła znieść nawet ekstremalne warunki pogodowe występujące w naszym klimacie, takie jak np. wichury, burze z gradem, silne deszcze i intensywne opady śniegu. Nie musisz się więc martwić, że wiatr zerwie panele słoneczne z Twojego dachu lub że odkształcą się one pod ciężarem śniegu. Panele słoneczne i elementy konstrukcyjne zostały wyprodukowane z myślą o dostarczeniu Ci trwałego i bezawaryjnego rozwiązania

Ekologia i bezpieczeństwo

Jeśli bliskie Ci są takie idee jak zrównoważony rozwój czy dbałość o środowisko naturalne, fotowoltaika jest idealną technologią dla Ciebie. Materiały, z których wykonano panele, są odpowiednie do recyclingu, co nie mniej ważne, sama instalacja fotowoltaiczna nie emituje żadnych szkodliwych gazów lub innych niekorzystnych substancji, które mogłyby zanieczyszczać środowisko. Panele fotowoltaiczne nie wydają nieprzyjemnych dźwięków – nie zakłócają więc spokoju otoczenia nawet poza miastem

Montaż paneli fotowoltaicznych Lublin

Jakie warunki musi spełnić budynek?

Oferujemy Ci profesjonalny montaż paneli słonecznych w Lublinie, a także dobór systemu do Twoich indywidualnych potrzeb. Z pewnością zastanawia Cię, jakie są wymagania dla budynku, aby mogła na nim zostać zainstalowana fotowoltaika. Utarło się, że najlepiej montować panele fotowoltaiczne na dachach jednospadowych skierowanych w kierunku południowym. Idealny kąt nachylenia dachu to od 30 do 40 stopni. Jak z pewnością zdajesz sobie sprawę, bardzo ograniczony procent budynków w Polsce spełnia te wymagania. Mimo to fotowoltaika jest powszechnie instalowana również na dachach o innych parametrach. Co więcej, nie wpływa to na efektywność tej technologii, pod warunkiem jednak, że montaż instalacji fotowoltaicznej jest zlecony profesjonalistom.

Jako firma, która ma wieloletnie doświadczenie w montażu instalacji fotowoltaicznych w Lublinie i okolicach, dokładnie wiemy, jak w pełni wykorzystać potencjał budynku lub działki, na których chciałbyś umieścić panele słoneczne. Nowoczesne elementy konstrukcyjne systemów fotowoltaicznych powodują, że można je instalować nawet na zupełnie płaskich dachach lub takich, które są skierowane w innym kierunku niż południe. Co nie mniej istotne, panele fotowoltaiczne nie muszą być zainstalowane na budynku głównym – równie dobrze możesz wybrać na ten cel dach garażu lub innego budynku gospodarczego. Jeśli zajdzie potrzeba, możesz nam zlecić montaż paneli fotowoltaicznych w Lublinie bezpośrednio na działce – takie rozwiązanie jest popularne zwłaszcza w przypadku nieruchomości o tradycyjnej bryle, których właściciele nie chcą zaburzyć estetyki budynku.

W doborze odpowiedniego montażu paneli fotowoltaicznych bardzo pomaga indywidualna konsultacja – dlatego zadzwoń lub napisz do nas, a nasz pracownik odwiedzi Cię pod Twoim adresem i podpowie, jakie rozwiązanie będzie optymalne w tym konkretnym przypadku.

Instalacje fotowoltaiczne Lublin

Gdzie się je stosuje?

Zastanawiasz się, kto może skorzystać z montażu paneli fotowoltaicznych i czy będzie to dobre wyjście dla Twojego domu lub firmy? Wysoce prawdopodobne, że tak – wraz z popularyzowaniem się fotowoltaiki zwiększa się liczba potencjalnych beneficjentów tej technologii. Obecnie to już nie tylko gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa, ale również wspólnoty mieszkaniowe, którym zależy na obniżeniu kosztów utrzymania części wspólnych budynku. Na dachach nowoczesnych apartamentowców coraz częściej można dostrzec panele fotowoltaiczne, które dbają o niezależność energetyczną budynku.

Fotowoltaika to doskonała propozycja dla dużych obiektów, w których światło jest używane nierzadko przez całą dobę – przykładem są chociażby hotele, czy stacje paliw, które dzięki panelom słonecznym mogą ograniczyć koszty oświetlenia pomieszczeń, a także terenu na zewnątrz budynku.

W panele słoneczne inwestuje się także na wsiach – technologia ta jest bardzo ceniona w agroturystykach i gospodarstwach rolnych, które w coraz większym stopniu stawiają na zrównoważony rozwój i odnawialne źródła energii. Mamy duże doświadczenie w dostarczaniu paneli słonecznych obiektom na prowincji i wiemy, w jaki sposób wkomponować je w klimatyczną zabudowę, by nie przyciągały nadmiernej uwagi i nie zaburzały krajobrazu.

Co ciekawe, fotowoltaika cieszy się zainteresowaniem również w obiektach sakralnych, przede wszystkim kościołach, które mierzą się z dużymi kosztami energii i szukają sposobów na ich ograniczenie. Instalacja paneli fotowoltaicznych na budynku kościoła wymaga bardzo dużego doświadczenia w tej dziedzinie – nasza firma zna sposoby, jak zamontować fotowoltaikę w tego rodzaju obiektach, dlatego polecamy swoje usługi lokalnym parafiom.

Dotacje i kredytowanie

Jak sfinansować zakup paneli fotowoltaicznych w Lublinie?

Zdecydowana większość inwestorów szuka pozagotówkowych sposobów na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej – dotyczy to zarówno osób prywatnych, klientów firmowych, jak i instytucjonalnych. Oto wiodące sposoby na częściowe lub całościowe sfinansowanie paneli słonecznych:

Programy dofinansowania

Dobry sposób na zmniejszenie kosztów własnych instalacji fotowoltaiki w domu lub firmie. W każdym regionie Polski dostępne są formy wsparcia, dzięki którym można nieco oszczędzić przy zakupie paneli słonecznych. Najpopularniejszy z nich to program „Czyste powietrze” dzięki któremu można uzyskać dofinansowanie w wysokości 5000 zł do paneli fotowoltaicznych

Kredyt

Popularny sposób finansowania fotowoltaiki dla osób prywatnych i podmiotów gospodarczych. Jesteśmy na bieżąco z ofertami banków w zakresie kredytu na fotowoltaikę, więc jeśli chcesz porównać możliwości i wybrać tę najkorzystniejszą, proponujemy Ci nasze profesjonalne doradztwo w tym zakresie

Leasing

Część przedsiębiorców ceni sobie możliwość skorzystania z leasingu na panele fotowoltaiczne, co oznacza na ogół minimum formalności przy jednoczesnym maksimum korzyści dla firmy. Leasing na fotowoltaikę w Lublinie to dobry wybór nawet dla nowych przedsiębiorców – jeśli chcesz wiedzieć, które firmy oferują leasing na start, skontaktuj się z nami.

Fotowoltaika Lublin

Zapomnij o podwyżkach cen energii!

Teraz, gdy wiesz już, jakie korzyści niesie za sobą montaż paneli fotowoltaicznych w Lublinie, dowiedz się, jaki będzie koszt takiej instalacji w Twoim domu lub firmie. Proponujemy Ci niezobowiązującą wycenę, dzięki której zyskasz wiedzę, jaki system fotowoltaiczny będzie najlepszy dla Twojej nieruchomości, jakie oszczędności możesz za jego pomocą uzyskać oraz w jakim czasie taka inwestycja zacznie na siebie zarabiać.

Nawiąż współpracę z nami, jeśli:

zależy Ci na zakupie paneli słonecznych od renomowanego producenta

chcesz mieć pewność, że wybrałeś absolutnie najlepszą opcję dla Twoich potrzeb.

zdajesz sobie sprawę, jak ważny jest prawidłowy montaż fotowoltaiki

cenisz sobie wysokiej jakości opiekę posprzedażową i serwis pogwarancyjny

interesuje Cię profesjonalna porada odnośnie finansowania odnawialnych źródeł energii