Odnawialne Źródła Energii

Instalacje fotowoltaiczne w Bydgoszczy

W dobie światowych kryzysów i zawirowań Polska jest w wyjątkowo trudnej sytuacji pod względem bezpieczeństwa energetycznego. Uzależnienie od zewnętrznych dostawców powoduje wielką niepewność wśród Polaków dotyczącą przyszłych cen prądu, gazu i węgla. Coraz więcej osób prywatnych i przedsiębiorców ma dość polegania na tak niepewnym systemie i wciąż zmieniających się cennikach energii. Z tego powodu rośnie zapotrzebowanie na alternatywne źródła energii, najlepiej takie, które będą bezpieczne dla środowiska i cechować je będzie odnawialny charakter. Odpowiedzią na te potrzeby jest fotowoltaika, która daje gospodarstwom domowym i firmom dostęp do darmowego prądu i niezależność energetyczną.

Panele słoneczne Bydgoszcz

Czym jest fotowoltaika?

Instalacje fotowoltaiczne to nowoczesne systemy, które mają za zadanie pobierać energię z promieniowania słonecznego, a następnie zamieniać ją w prąd stały. Ten z kolei przy pomocy specjalnego urządzenia, czyli inwertera, jest przekształcany w prąd zmienny, taki sam, jaki płynie w naszych gniazdkach. Fotowoltaika w Bydgoszczy wiąże się oczywiście z kosztami początkowymi, w skład których wchodzą przede wszystkim zakup i montaż paneli słonecznych. Po dokonaniu tej inwestycji właściciel takiej instalacji może cieszyć się darmową i ekologiczną energią, która jest neutralna dla środowiska naturalnego.

Fotowoltaika Bydgoszcz

Jakie zalety mają nasze panele słoneczne?

Ponieważ jesteśmy firmą instalatorską o dużym doświadczeniu w zakresie OZE i samych paneli słonecznych, pracujemy wyłącznie na renomowanych systemach, które posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i cieszą się uznaniem i zaufaniem odbiorców na całym świecie. Instalowane przez nas w mieście Bydgoszcz panele fotowoltaiczne mają wiele zalet, a to najważniejsze z nich:

Łatwa eksploatacja

Panele nie wymagają od użytkownika szczególnej uwagi, zostały zaprojektowane tak, aby produkcja i przetwarzanie energii było w pełni zautomatyzowane. Panele słoneczne nie wymagają też czyszczenia – są myte w naturalny sposób za sprawą deszczu, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ich właściciel czyścił je ręcznie

Bardzo duża trwałość instalacji fotowoltaicznej

Panele fotowoltaiczne, podobnie jak cała konstrukcja, na której się opierają, są wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów odpornych na negatywne czynniki zewnętrzne. Instalując panele fotowoltaiczne na dachu, użytkownik nie musi się martwić, że zostaną one uszkodzone przez zjawiska pogodowe, takie jak np. silny wiatr, intensywny deszcz czy grad. Panele nie odkształcają się też pod naporem śniegu

Niższe rachunki lub darmowy prąd

W zależności od wybranego systemu – decydując się na instalacje fotowoltaiczne w Bydgoszczy właściciele gospodarstw domowych i przedsiębiorcy mogą całkowicie lub częściowo uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej, co w dobie kryzysu energetycznego, u progu którego stoi Europa, jest bardzo rozsądnym krokiem

Ekologia i bezpieczeństwo

Panele fotowoltaiczne są rozwiązaniem bezpiecznym dla człowieka, które nie emituje szkodliwych substancji ani uciążliwego hałasu. Co więcej, elementy, z których składa się instalacja, nadają się do recyclingu, co jest niezwykle ważne dla każdej osoby dbającej o środowisko naturalne i świadomej ekologicznie.

Liczne sposoby finansowania

Ponieważ panele fotowoltaiczne należą do odnawialnych źródeł energii, istnieje możliwość pozyskania na ich zakup i montaż dotacji, która częściowo pokryje to przedsięwzięcie

Możliwość sprzedaży nadwyżek prądu

Panele fotowoltaiczne dają właścicielowi możliwość nie tylko wyposażenia swojego domu lub firmy w darmowy prąd, ale również jego odsprzedaży na korzystnych warunkach, bez konieczności zakładania działalności gospodarczej (w przypadku mikroinstalacji)

Instalacje fotowoltaiczne Bydgoszcz

Gdzie mogą być instalowane?

Fotowoltaika jest niezwykle uniwersalną technologią, na której mogą skorzystać różne typy odbiorców. Panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy najczęściej instalowane są na dachach domów jednorodzinnych i małych firm, które poszukują oszczędności na kosztach prądu. Coraz częściej klientami firm takich jak nasza stają się też wspólnoty mieszkaniowe szukające sposobu na obniżenie kosztów utrzymania części wspólnych budynku. Montaż paneli fotowoltaicznych w Bydgoszczy odbywa się więc coraz częściej na dachach apartamentowców i nowoczesnych budynków mieszkalnych.

System fotowoltaiczny to także doskonałe rozwiązanie dla obiektów hotelowych – pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd, pozytywnie wpływając na koszty stałe hotelu i tym samym czyniąc go bardziej konkurencyjnym.

Fotowoltaika w Bydgoszczy to nie tylko panele słoneczne w obrębie samego miasta. Wokół niego jest mnóstwo rozległych terenów wiejskich, w których coraz większy udział mają nowoczesne agroturystyki i gospodarstwa rolne. Pozyskiwanie prądu z odnawialnych źródeł energii świetnie wpisuje się w założenia ekologicznych gospodarstw, których w Polsce jest coraz więcej. Mamy duże doświadczenie w instalowaniu paneli fotowoltaicznych na wsi, doskonale znamy specyfikę takich budynków i maksymalnie potrafimy wykorzystać ich potencjał.

Ale to nie jedyne obiekty, w których sprawdzą się panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy. Instalacje tego rodzaju są coraz chętniej stosowane w przemyśle, gdzie pozwalają obniżyć koszty produkcji i tym samym pozytywnie wpływają na konkurencyjność przedsiębiorstwa względem podobnych podmiotów.

Z dobrodziejstw fotowoltaiki korzystają również obiekty sakralne, w tym kościoły. Zaawansowane konstrukcje systemów słonecznych sprawiają, że można je montować nawet na bardzo niestandardowych budynkach, nie zaburzając przy tym ich estetyki.

Panele fotowoltaiczne Bydgoszcz

Jakie warunki musi spełniać budynek?

Przyjęło się, że instalacje fotowoltaiczne są na ogół montowane na dachach jednospadowych cechujących się nachyleniem o kącie 30-40 stopni. Należy jednak podkreślić, że nie jest to wymóg, a jedynie najkorzystniejsze parametry dachu. Jeśli Twój dach jest płaski lub ma inną specyfikę, nie przejmuj się. Dobra firma instalatorska mająca doświadczenie w montowaniu paneli słonecznych wybierze dla Ciebie rozwiązanie, które sprawi, że będziesz cieszył się w pełni z możliwości, jakie daje fotowoltaika i jednocześnie nie poniesiesz nadmiernych kosztów związanych z dostosowaniem bieżącej konstrukcji.

Jeśli Twój dach z różnych względów nie nadaje się do zainstalowania na nim paneli słonecznych, możesz zdecydować się na ich montaż bezpośrednio na działce. Takie rozwiązanie jest coraz częściej spotykane zarówno w miastach, jak i na wsiach i wybierają je także te osoby, które nie chcą ingerować w tradycyjny wygląd budynku przy pomocy nowoczesnej technologii. Jeśli i Ty wolisz montaż paneli fotowoltaicznych na działce, służymy Ci naszą wiedzą i doświadczeniem.

Fotowoltaika Bydgoszcz

Jak finansować panele słoneczne?

Rozważasz montaż paneli słonecznych w Bydgoszczy i zależy Ci na tym, by koszty tego przedsięwzięcia były możliwie jak najmniejsze? Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o planowanej inwestycji, a my doradzimy Ci optymalne finansowanie do Twoich potrzeb. Istnieje kilka sposobów na dofinansowanie lub sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej w Bydgoszczy, oto wybrane z nich:

Dotacja na OZE

Dostępnych jest wiele programów dofinansowania, które pozwolą Ci zoptymalizować koszty instalacji fotowoltaicznej. Wśród nich najpopularniejszy jest program „Czyste Powietrze”, który umożliwia uzyskanie maksymalnie 5 tys. zł na fotowoltaikę. Interesuje Cię inny program lub potrzebujesz, aby pomóc Ci znaleźć aktualne źródła dofinansowania na panele słoneczne w Bydgoszczy? Skontaktuj się z nami – służymy Ci zarówno wiedzą merytoryczną, jak i wsparciem formalnym

Leasing

Panele fotowoltaiczne w leasingu to doskonała opcja dla firm, która wiąże się z mniejszą ilością formalności niż kredyt i jest korzystna dla przedsiębiorstw z niedużą zdolnością kredytową. Napisz lub zadzwoń do nas, jeśli chcesz poznać najlepsze oferty leasingu dla firm na panele fotowoltaiczne.

Kredyt

Gdy warunki aktualnych programów dofinansowania nie spełniają Twoich oczekiwań lub z jakichkolwiek powodów nie kwalifikujesz się do tych form wsparcia, dobrym pomysłem może się okazać wzięcie kredytu na fotowoltaikę, dzięki któremu ziścisz swój plan uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców energii

Profesjonalny montaż

Montaż paneli fotowoltaicznych Bydgoszcz

Mamy wieloletnie doświadczenie zarówno w sprzedaży, jak i montażu fotowoltaiki u odbiorców prywatnych, firmowych i instytucjonalnych. Dzięki latom pracy w tej branży potrafimy zrealizować montaż instalacji fotowoltaicznej nawet na bardzo nietypowych budynkach.

Zaufaj nam, gdy szukasz firmy, która nie tylko doradzi Ci odpowiedni system fotowoltaiczny do Twoich potrzeb, ale również zadba o to, by został on zamontowany w sposób, który nie zaburzy estetyki Twojego domu, siedziby firmy lub działki.

Zleć nam montaż instalacji fotowoltaicznej

Zapomnij o wysokich rachunkach za prąd!

Jeśli chcesz szybko i bezproblemowo wyposażyć swój dom lub firmę w efektywną i bezawaryjną instalację fotowoltaiczną, zapraszamy Cię do współpracy. Odwiedź naszą firmę, zobacz, jakie technologie oferujemy – nasz konsultant dokona dla Ciebie porównania poszczególnych systemów i wytłumaczy, jakie zalety one zapewniają. Umów się na bezpłatną konsultację w naszej siedzibie lub w miejscu, w którym chcesz zlecić montaż paneli fotowoltaicznych – przeprowadzimy dla Ciebie symulacje, dzięki którym dowiesz się, ile możesz zaoszczędzić w skali roku na zakupie prądu i po jakim czasie inwestycja zacznie na siebie zarabiać.

Nie czekaj z decyzją o instalacji paneli fotowoltaicznych, aż sytuacja na rynku energetycznym w Europie staje się kryzysowa – już dziś uniezależnij się od rosnących cen i zapomnij na długie lata o wysokich rachunkach. Postaw na bezpieczną, ekologiczną energię płynącą ze słońca, która odciąży budżet Twojego domu lub firmy.

Masz pytania dotyczące paneli fotowoltaicznych lub wątpliwości związane z montażem? Skontaktuj się z nami lub zostaw nam numer do siebie – na pewno oddzwonimy!