Odnawialne Źródła Energii

Instalacje fotowoltaiczne w Poznaniu

Nieprzewidywalność cen energii i niepewność związana z ciągłością dostaw surowców energetycznych do naszej części Europy powoduje, że coraz większa grupa Polaków szuka alternatywnych sposobów na zapewnienie swoim domom i firmom taniego prądu. Najczęściej wybór pada na panele fotowoltaiczne, które idealnie wpisują się w bieżące potrzeby odbiorców prywatnych, firmowych i instytucjonalnych. Czym właściwie jest fotowoltaika i jakie są jej najważniejsze zalety?

Fotowoltaika Poznań

Darmowa i ekologiczna energia ze słońca

Czym jest fotowoltaika? To technologia, która umożliwia pozyskiwanie bezpłatnej i ekologicznej energii z promieni słonecznych. Nowoczesne panele fotowoltaiczne w efektywny sposób przechwytują energię słoneczną i zamieniają ją na prąd stały. Ten z kolei przy pomocy falownika przetwarzany jest na prąd zmienny, czyli potrzebny w domu lub firmie, by zasilić podstawowe urządzenia elektryczne. Słońce to w pełni odnawialne źródło energii, dzięki czemu na instalację fotowoltaiki można pozyskać dofinansowanie z jednego z licznych programów, które funkcjonują również na terenie Poznania i okolic. Jesteśmy firmą zajmującą się od podstaw dobieraniem systemów fotowoltaicznych do potrzeb budynku, sprzedażą ich, a także montażem i serwisem. Dowiedz się, dlaczego warto z nami współpracować i zrób pierwszy krok do uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców energii.

Panele fotowoltaiczne Poznań

Jakie są ich najważniejsze zalety?

Do największych plusów, jakie niosą za sobą instalacje fotowoltaiczne w Poznaniu, należy zaliczyć:

Bezpieczeństwo

fotowoltaika jest w pełni bezpieczna dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie generuje żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby być groźne dla ludzi lub środowiska naturalnego. Dodatkowo jej praca jest cicha, dzięki czemu nie zakłóca spokoju domowników

Możliwość otrzymania dofinansowania

jeśli interesuje Cię dofinansowanie do fotowoltaiki, koniecznie skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni program do Twoich potrzeb, tak abyś mógł pozyskać maksymalną kwotę na ten cel.

Prostota montażu

zamontowanie paneli fotowoltaicznych nie jest problematyczne i można je przeprowadzić zarówno w przypadku dachów ze spadem, jak i zupełnie płaskich. Jesteśmy doświadczonym zespołem, przed którym montaż paneli fotowoltaicznych w Poznaniu nie ma tajemnic. Przekonaj się o tym i zapytaj o nasze realizacje

Oszczędność

instalacja fotowoltaiczna daje Ci dostęp do darmowego źródła energii, dzięki któremu wyposażysz swój dom lub firmę w bezpłatny prąd. W zależności od tego, jaki typ instalacji wybierzesz, możesz na bieżąco zużywać wyprodukowany prąd lub odsprzedawać go dalej, a także magazynować i zużywać nadwyżki, gdy zajdzie taka potrzeba (w przypadku, gdy wybierzesz system off-grid)

Trwałość technologii

panele fotowoltaiczne sprzedawane przez nas cechuje znakomita żywotność, dzięki której są one w stanie efektywnie produkować prąd nawet przez 25 lat. Instalacja fotowoltaiczna ma to do siebie, że jest niemal bezobsługowa i w zdecydowanej większości przypadków bezawaryjna – łatwo zapomnieć, że ma się na dachu ekologiczną fabrykę prądu, a przypominają o tym głównie niskie rachunki za prąd (lub zerowe, jeśli wybrany przez Ciebie system ma całkowicie uniezależnić Cię od zewnętrznych źródeł energii)

Solidne wykonanie

panele fotowoltaiczne, które oferujemy, cechuje wysoka jakość wykonania. Materiały, z których produkowane są panele słoneczne, nadają się do recyclingu. Sposób instalacji jest przemyślany, dzięki czemu panele przez lata będą bez szwanku znosić trudne warunki atmosferyczne występujące cyklicznie na naszej szerokości geograficznej. Fotowoltaika jest projektowana w ten sposób, by wytrzymać silne burze, deszcze i grad, a także napór śniegu

Wymagania wobec budynku

Montaż paneli fotowoltaicznych Poznań

Jeśli przejdziesz się po osiedlach w Poznaniu, zauważysz, że fotowoltaika jest montowana na bardzo różnych dachach. Oczywiście, wiele z nich to dachy jednospadowe ukierunkowane na południe i mające kąt nachylenia ok. 30-40 stopni. Nie jest to jednak reguła. Jeśli się przyjrzysz, zauważysz wiele zupełnie płaskich dachów, w których sprytna konstrukcja montażowa umożliwia fotowoltaice maksymalne wykorzystanie promieni słońca, jednocześnie nie zaburzając estetyki budynku.

Panele fotowoltaiczne w Poznaniu coraz częściej instalowane są na budynkach gospodarczych, a także innych zabudowaniach, jak np. wiaty garażowe. Gdy właściciel posesji nie chce z jakichkolwiek względów, aby fotowoltaika była zamontowana na dachu, może zdecydować się na jej umiejscowienie bezpośrednio na działce. Zrealizowaliśmy już wiele podobnych zleceń i zawsze dokładamy starań, aby doradzić klientom optymalne rozwiązanie do ich potrzeb.

Instalacje fotowoltaiczne Poznań

Kto może skorzystać z fotowoltaiki?

Panele fotowoltaiczne są powszechnie stosowane już nie tylko w przypadku zabudowy jednorodzinnej, choć oczywiście ten typ klientów to główni odbiorcy dla tej nowoczesnej i ekologicznej technologii. Coraz częściej obserwujemy jednak, że w miarę popularyzowania się fotowoltaiki profil naszych klientów ulega rosnącemu urozmaiceniu.

Naszym zdaniem, prócz odbiorców w postaci właścicieli domów jednorodzinnych, panele fotowoltaiczne w Poznaniu powinny rozważyć:

Małe i średnie przedsiębiorstwa

w dobie kryzysu energetycznego, o którym mówi się na całym świecie, to właśnie mikroprzedsiębiorcy i właściciele średniej wielkości firm zauważają, jak ważna jest dywersyfikacja źródeł energii. Starają się więc zwiększyć swoje bezpieczeństwo i niezależność energetyczną dzięki instalacji paneli słonecznych

Duże obiekty handlowe i usługowe

panele fotowoltaiczne to technologia, która nie pozostaje obojętna właścicielom obiektów, takich jak centra handlowe, stacje benzynowe czy hotele. Fotowoltaika w Poznaniu i okolicy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie prąd zużywany jest w dużych ilościach, a godziny funkcjonowania obiektów obejmują znaczną część dnia i nocy

Gospodarstwa agroturystyczne

rozwój polskiej wsi jest jedną z tych rzeczy, które najmocniej cieszą każdego świadomego ekologicznie mieszkańca naszego kraju. Z wielką przyjemnością wyposażamy w panele fotowoltaiczne posiadaczy gospodarstw wiejskich i agroturystycznych na terenie Wielkopolski

Wspólnoty mieszkaniowe

osiedla developerskie, jakie powstają na terenie Poznania i okolic, coraz częściej są wyposażone w panele fotowoltaiczne mające na celu zminimalizowanie kosztów utrzymania części wspólnych budynku. Naszym zdaniem to doskonała propozycja dla ekskluzywnych, nowoczesnych inwestycji, która uatrakcyjnia cały obiekt i podnosi jego wartość w oczach mieszkańców

Obiekty sakralne

fotowoltaika to technologia stworzona także dla obiektów, które są ściśle związane z tradycją. Kościoły ponoszą ogromne wydatki związane z kosztami utrzymania budynku, w tym jego oświetlenia. Instalacja paneli fotowoltaicznych w kościele to rozsądny wybór, tym bardziej, że przeprowadzić można ją na przynależnej działce, co będzie istotne, jeśli budynek ma status zabytku.

Fotowoltaika Poznań

Jak finansować zakup paneli fotowoltaicznych?

Ponieważ panele fotowoltaiczne to odnawialne źródło energii, istnieje możliwość otrzymania dotacji na ich zakup. Wiodącym programem w kraju, który umożliwia finansowanie fotowoltaiki, jest „Czyste powietrze”. Z tego programu na montaż paneli fotowoltaicznych w Poznaniu można pozyskać maksymalnie 5000 zł. To nie jedyne dofinansowanie, na jakie może liczyć osoba chcąca zainwestować w instalację fotowoltaiczną. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat możliwości, jakie daje dofinansowanie, a także wymogów, jakie trzeba spełnić, skontaktuj się z nami.

Wiele osób finansuje zakup paneli fotowoltaicznych przy pomocy kredytu. Dotyczy to zarówno klientów prywatnych, jak i firmowych. Ty również rozważasz tę opcję? Jeśli masz do dyspozycji kilka ofert i nie wiesz, którą wybrać, chętnie doradzimy Ci i w tej materii. Znamy oferty wiodących banków w tym zakresie, zatem z nami podejmiesz przemyślaną i korzystną dla siebie decyzję.

Być może zamiast kredytu wolisz jednak leasing na fotowoltaikę. Z naszych obserwacji wynika, że na ten sposób finansowania paneli słonecznych w Poznaniu decydują się coraz częściej także nowe firmy, które nie mają jeszcze dużej zdolności kredytowej lub po prostu interesuje je minimum formalności. Oferty leasingowe mogą się od siebie znacznie różnić – podejmij decyzję świadomie i wybierz najlepszą ofertę – możemy Ci w tym pomóc, jeśli odwiedzisz naszą siedzibę albo skontaktujesz się z nami mailowo lub telefonicznie.

Instalacje fotowoltaiczne Poznań

Umów się na bezpłatną konsultację!

Decydując się na panele fotowoltaiczne w Poznaniu, możesz na wiele lat obniżyć swoje rachunki za prąd lub wręcz całkowicie uniezależnić swój dom od dostawców z zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć, ile dokładnie możesz oszczędzić wybierając fotowoltaikę, a także po jakim czasie inwestycja zacznie na siebie zarabiać, pomożemy Ci to obliczyć.

Umów się z nami na darmową konsultację w miejscu, w którym chcesz zlecić montaż paneli fotowoltaicznych. Poznań i tereny oddalone od niego do kilkudziesięciu km to okolice, do których nasz konsultant dojeżdża zupełnie bezpłatnie, dlatego nie wahaj się i zafunduj sobie usługę na najwyższym poziomie. Jeśli masz wątpliwości, chętnie zaprezentujemy Ci nasze dotychczasowe realizacje, a także porównamy sprzedawane przez nas systemy z konkurencyjnymi, które być może przyciągnęły Twoją uwagę. Jesteśmy pewni tego, co sprzedajemy, dlatego oferujemy Ci również profesjonalną opiekę posprzedażową, a także serwis pogwarancyjny.

Serdecznie zachęcamy Cię do odwiedzenia nas w siedzibie w Poznaniu, gdzie nasz wykwalifikowany zespół doradców czeka na Ciebie z materiałami informacyjnymi o dostępnych systemach, a także szeroką gamą możliwości finansowania fotowoltaiki, spośród których z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Być może rozważasz połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła, które pozwoli Ci dostarczyć budynkowi nie tylko darmowy prąd, ale również niezwykle tanie ogrzewanie. Jesteśmy ekspertami w obu tych dziedzinach i zrealizowaliśmy już dziesiątki zleceń, w których pompa ciepła współpracowała z panelami fotowoltaicznymi – jeśli interesują Cię obie te technologie, jesteśmy idealnym wyborem dla Ciebie.