Odnawialne Źródła Energii

Instalacje fotowoltaiczne w Warszawie

W obecnych trudnych czasach ograniczenie kosztów energii staje się dla większości gospodarstw domowych i przedsiębiorstw absolutnym priorytetem. Co jednak zrobić, gdy surowce energetyczne systematycznie drożeją, a sytuacja na rynkach jest więcej niż niepewna? Odpowiedzią na bieżące problemy, w tym ceny prądu, gazu i węgla, jest fotowoltaika. Warszawa, jako miasto, w którym świadomość ekologiczna stale rośnie, staje się miejscem, gdzie panele fotowoltaiczne są spotykane niemal na każdym kroku. Oferujemy Ci wysokiej klasy panele fotowoltaiczne, dzięki którym uniezależnisz się od zewnętrznych dostawców prądu i uzyskasz darmową energię z najbardziej ekologicznego źródła, jakie tylko istnieje – z promieni słonecznych.

Panele fotowoltaiczne Warszawa

Czym jest fotowoltaika i w jakim celu się ją stosuje?

Fotowoltaika jest dziedziną nauki, ale również technologią, która zajmuje się kwestią przetwarzania energii pozyskiwanej ze słońca na energię elektryczną, jaką wykorzystujemy codziennie w naszych domach i firmach. Panele fotowoltaiczne wchodzące w skład systemu pochłaniają naturalne światło i przekształcają je w prąd stały, który następnie przy pomocy specjalnego inwertera jest zamieniany na prąd zmienny, czyli taki, jaki płynie w naszych gniazdkach.

Panele fotowoltaiczne stosuje się w celu zapewnienia ekologicznego i niezawodnego źródła energii dla domów jednorodzinnych, gospodarstw wiejskich, a także przedsiębiorstw. Możliwości, jakie daje system fotowoltaiczny, są niemal nieograniczone, korzyści zaś zapewniane przez tę technologię – niepodważalne.

Panele fotowoltaiczne Warszawa

Jakie zalety mają panele słoneczne?

Panele fotowoltaiczne mają cały szereg zalet, a wśród najważniejszych należy wymienić przede wszystkim poniższe:

Całkowite lub częściowe uniezależnienie się od zewnętrznych źródeł energii

W zależności od tego, na jak bardzo rozbudowany system paneli słonecznych się zdecydujesz, możesz uwolnić się od dostawców prądu i ich zmieniających się cenników lub znacznie ograniczyć pobór energii od zewnętrznych podmiotów. Inwestycja w system fotowoltaiczny z magazynem energii pozwoli Ci przechowywać nadwyżki wyprodukowanego w ciągu dnia prądu i wykorzystywać je, gdy zachodzi potrzeba – np. w nocy. W przypadku, gdy panele fotowoltaiczne będą pokrywać tylko część zapotrzebowania Twojego domu lub firmy na prąd, zyskasz natychmiastową korzyść w postaci niższych rachunków

Możliwość uzyskania dofinansowania na instalację fotowoltaiczną

Jak każde źródło energii, tak i fotowoltaika wiąże się z kosztami początkowymi, które trzeba ponieść, by móc cieszyć się jej atutami. W Polsce dostępnych jest wiele programów dofinansowania do fotowoltaiki, które są kierowane zarówno do przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Jako doświadczona firma instalatorska pomagamy naszym klientom w odnalezieniu najkorzystniejszej opcji finansowania i pozyskaniu środków na instalację systemu fotowoltaicznego.

Znakomita trwałość paneli fotowoltaicznych

System fotowoltaiczny jest wykonany z materiałów odpornych na negatywne czynniki atmosferyczne, a sama konstrukcja paneli zapobiega ich uszkodzeniu, np. pod naporem śniegu lub uderzeń gradu. Nie musisz się więc obawiać, że wskutek gwałtownych zjawisk pogodowych Twoje panele fotowoltaiczne ulegną uszkodzeniu lub zerwaniu z dachu. Co więcej, kupując system fotowoltaiczny w rzetelnej firmie, takiej jak nasza, masz pewność, że dostarczone rozwiązanie jest gruntownie przetestowane, co jest potwierdzone stosowną dokumentacją

Inteligentna technologia paneli fotowoltaicznych

System fotowoltaiczny jest niemal bezobsługowy, nie wymaga też od użytkownika specjalistycznej wiedzy. Pozyskiwanie energii i jej przetwarzanie jest zautomatyzowane, zaś wszelkie odstępstwa od normy są użytkownikowi na bieżąco raportowane. Posiadacz paneli fotowoltaicznych nie musi się również martwić o ich czyszczenie – nachylenie ich pod właściwym kątem powoduje, że najskuteczniejszą myjnią dla paneli okazuje się… natura. Deszcz doskonale oczyszcza panele słoneczne z ewentualnych zabrudzeń, a samodzielne mycie modułów również nie nastręcza żadnego problemu

Technologia przyjazna środowisku

Trudno wyobrazić sobie bardziej ekologiczne rozwiązanie niż czerpanie energii z promieni słonecznych. Ekologia jest absolutnym priorytetem już na etapie produkcji paneli fotowoltaicznych, które są wykonywane z materiałów odpowiednich do recyclingu. Wielkim plusem technologii fotowoltaicznej jest jej neutralny wpływ na otoczenie – panele nie generują hałasu, nie powodują wydzielania toksycznych pyłów lub niebezpiecznych substancji. Co nie mniej ważne, panele fotowoltaiczne wykorzystują do produkcji prądu niewyczerpalne źródło energii, jakim jest słońce. Jest to więc doskonały wybór dla każdego, komu bliska jest idea odnawialnych źródeł energii, zrównoważonego rozwoju i troski o planetę

Instalacje fotowoltaiczne Warszawa

Montaż peneli fotowoltaicznych

Jesteśmy firmą, która zajmuje się sprzedażą i instalacją systemów fotowoltaicznych od wiodących światowych producentów. Wieloletnie doświadczenie w fotowoltaice i innych technologiach związanych z odnawialną energią powoduje, że jesteśmy w stanie zaproponować Ci kompleksowe rozwiązania do Twojego domu, firmy lub instytucji, którą reprezentujesz.

Jest wiele miejsc w Polsce, w których wykonywaliśmy już montaż paneli fotowoltaicznych, Warszawa jest jednak naszym stałym miejscem wykonywania działalności i to właśnie tu wyposażyliśmy najwięcej klientów w to ekologiczne i niezawodne rozwiązanie. W zdecydowanej większości przypadków panele fotowoltaiczne są montowane na dachach, ale oczywiście nie jest to żelazna reguła. Jeśli więc Twój dach nie posiada odpowiedniego nachylenia lub jest skierowany w stronę, która jest kiepsko nasłoneczniona, zupełnie się tym nie przejmuj. Nasi doświadczeni i niezwykle pomysłowi monterzy znajdą sposób, by umieścić instalację fotowoltaiczną na Twoim terenie tak, aby zagwarantować Ci maksymalną wydajność systemu.

Panela fotowoltaiczne Warszawa

Kto może skorzystać na fotowoltaice?

Ponieważ panele fotowoltaiczne są bezpiecznym i ekologicznym sposobem pozyskiwania energii, mogą być stosowane zarówno w gospodarstwach domowych, jak również firmach i instytucjach. Coraz częściej na montaż paneli fotowoltaicznych w Warszawie decydują się wspólnoty mieszkaniowe, którym zależy na obniżeniu rachunków za prąd i zminimalizowaniu kosztów utrzymania części wspólnych nieruchomości. Na wydajny system fotowoltaiczny decydują się też prestiżowe obiekty turystyczne, w tym hotele, które coraz większy nacisk kładą na ekologiczne rozwiązania będące w zgodzie ze środowiskiem.

Nie da się ukryć, że ostatnie podwyżki cen prądu uderzyły w przedsiębiorstwa produkcyjne i przemysł. Jako firma, dla której fotowoltaika jest główną gałęzią działalności, zauważamy systematyczny wzrost zainteresowania panelami słonecznymi u tej grupy odbiorców. Duże przedsiębiorstwo to z reguły duże możliwości – instalacja paneli fotowoltaicznych w Warszawie staje się swego rodzaju nowym trendem wśród stołecznych przedsiębiorców.

Ale panele fotowoltaiczne to nie tylko Warszawa – z powodzeniem instalowane są one również na okolicznych wsiach. Polska wieś rozwija się w bardzo dynamicznym tempie i jest na bieżąco z technologiami, czego dowodem są panele fotowoltaiczne na dachach coraz większej liczby gospodarstw. Wiele z nich instalowaliśmy osobiście i jesteśmy dumni z tego, że nasi rodzimi rolnicy stawiają na odnawialne źródła energii i ekologiczne podejście.

Potrzebę szukania alternatyw dla tradycyjnych dostawców prądu dostrzegają też kościoły i plebanie, które mają bardzo duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Tę grupę odbiorców również dotknęły podwyżki cen prądu, nic więc dziwnego, że obiekty sakralne coraz chętniej decydują się na panele fotowoltaiczne. Co istotne, montaż paneli słonecznych może być naprawdę dyskretny i nie wpływa negatywnie na wizerunek budynku. Jako doświadczeni specjaliści jesteśmy w stanie sprawić, że instalacja fotowoltaiki odbędzie się bez szkód dla pięknych, na ogół zabytkowych, budynków.

Montaż paneli fotowoltaicznych Warszawa

Jakie warunki musi spełniać budynek?

Wokół instalacji paneli fotowoltaicznych narosło wiele mitów. Jednym z najpopularniejszych jest to, że wymaga ona dachu jednospadowego. Owszem, tego rodzaju dach jest najkorzystniejszy, a może raczej najłatwiejszy do zamontowania na nim paneli fotowoltaicznych. Nie oznacza to, że inne opcje nie wchodzą w grę. Możesz zlecić montaż paneli fotowoltaicznych nawet wówczas, gdy Twój dach nie wpisuje się idealnie w wymogi fotowoltaiki, czyli nie jest nachylony pod kątem 30-40 stopni ani skierowany bezpośrednio na południe. Dzięki nowoczesnym systemom konstrukcyjnym instalacja fotowoltaiczna może zostać zamontowana nawet na całkowicie płaskim dachu.

Alternatywą dla montażu paneli fotowoltaicznych na dachu jest ich instalacja na innym obiekcie architektonicznym w obrębie działki – np. garażu lub bezpośrednio na samej działce. To ostatnie rozwiązanie jest też doskonałe wówczas, gdy nie chcesz, aby panele fotowoltaiczne były widoczne na głównym budynku. Niezależnie od tego, w jakiej kondycji jest Twój dach, jaki ma kształt i na którą stronę świata jest skierowany, znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie, które pozwoli Ci się cieszyć darmową energią pozyskiwaną z promieni słonecznych.

Fotowoltaika Warszawa – Kredyt, dotacja czy leasing?

Finansowanie instalacji fotowoltaicznej

Chcesz zainstalować panele fotowoltaiczne w Warszawie i nie wiesz, jak pozyskać dofinansowanie? Zgłoś się do nas – jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi dostępnymi programami na terenie miasta Warszawa, jak również województwa mazowieckiego. Świadczymy nieocenione wsparcie merytoryczne, a także pomoc w wypełnieniu dokumentacji.

Do najważniejszych metod finansowania instalacji fotowoltaicznej należy zaliczyć:

Program Czyste Powietrze

Wramach tego wsparcia można otrzymać dotację lub ubiegać się o częściową spłatę kredytu na instalację fotowoltaiki. W 2022 roku z tytułu programu Czyste Powietrze można otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki w wysokości max 5000 zł.

Programy dofinansowań

Jeśli interesuje Cię dofinansowanie na panele fotowoltaiczne w Warszawie, zgłoś się do nas, a pomożemy Ci w dokonaniu najkorzystniejszego wyboru. Ubiegając się o dofinansowanie fotowoltaiki w Warszawie możesz obniżyć koszty własne instalacji nawet o 40%!

Leasing

Jeśli prowadzisz firmę i z różnych względów nie chcesz lub nie możesz wziąć kredytu na instalację fotowoltaiczną, leasing może być doskonałą opcją dla Ciebie. Umowa leasingowa wiąże się z mniejszą ilością formalności, w wielu przypadkach może ją podpisać także nowy przedsiębiorca

Kredytowanie

Finansowanie instalacji fotowoltaicznej za pomocą kredytu jest popularnym rozwiązaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm. Możesz zapytać o ofertę swój bank lub skontaktować się z nami – pomożemy Ci przeanalizować poszczególne oferty i podpowiemy, która z nich będzie najkorzystniejsza w Twoim przypadku

Kwestie związane z instalacją paneli fotowoltaicznych i produkcją energii przy ich pomocy reguluje w Polsce ustawa o odnawialnych źródłach energii, w skrócie OZE. Ustawa reguluje m.in. kwestię nadwyżek wyprodukowanej energii, którą posiadacz paneli fotowoltaicznych może odsprzedać na kilka różnych sposobów. Co więcej, właściciel mikroinstalacji fotowoltaicznej, a właśnie taka jest instalowana w większości domów i gospodarstw wiejskich, nie musi prowadzić działalności gospodarczej, by móc sprzedawać nadwyżkę energii.

Postaw na panele fotowoltaiczne

Obniż lub zredukuj swoje rachunki za prąd do zera!

Jeżeli zależy Ci na tym, by montaż Twojej instalacji fotowoltaicznej przebiegł w 100% profesjonalnie, a wybrany system służył Ci bezawaryjnie i wydajnie przez długie lata, zaufaj doświadczonej firmie. Wybierz montaż paneli fotowoltaicznych w Warszawie właśnie u nas, jeśli:

oczekujesz porady w zakresie wyboru miejsca instalacji paneli fotowoltaicznych

potrzebna Ci pomoc merytoryczna i formalna w zakresie pozyskania dofinansowania

zależy Ci na profesjonalnym doradztwie w zakresie wyboru instalacji i chcesz mieć możliwość wybierania spośród systemów różnych producentów

cenisz sobie wysokiej jakości obsługę, opiekę posprzedażową, w tym również pogwarancyjną

Jesteśmy firmą, która sprzedaje i montuje panele fotowoltaiczne od lat. Mamy szeroką wiedzę nie tylko o panelach słonecznych, ale również innych odnawialnych źródłach energii, takich jak np. pompy ciepła. Połączenie paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła może Cię uniezależnić od zewnętrznych źródeł energii i dostarczyć tanie, bardzo efektywne ciepło zimą. Panele fotowoltaiczne pozyskują energię ze słońca nie tylko latem, ale również w pozostałych porach roku, gdy zachmurzenie jest większe. Pompa ciepła + fotowoltaika to przyjazna środowisku, zielona energia w Twoim domu, dzięki której ogrzejesz pomieszczenia zimą i schłodzisz je latem.

Chcesz wiedzieć więcej na temat paneli słonecznych lub potrzebna Ci wycena systemu dla Twojego domu lub firmy? Umów się na bezpłatną konsultację z naszym doradcą! Zadzwoń lub napisz do nas, a odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i doradzimy najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.