Jesteś klientem Energa? Przejdź na e-fakturę, wspieraj środowisko i pomagaj potrzebującym!

utworzone przez | cze 10, 2022 | Energa

Jesteś klientem Energa? Przejdź na e-fakturę, wspieraj środowisko i pomagaj potrzebującym!

utworzone przez | cze 10, 2022 | Energa

Energa to kolejna firma zachęcająca swoich Klientów do przejścia na fakturę elektroniczną i chociaż główną pobudką są kwestie związane z ochroną środowiska, to trzeba przyznać, że rozliczenia online są o wiele bardziej wygodne dla Klientów, a bardziej ekonomiczne dla firm usługowych, które muszą rozliczać się na podstawie faktur dostarczanych do swoich Klientów zazwyczaj w cyklach miesięcznych.

Faktura elektroniczna jest zawsze pod ręką poprzez dostęp do maila lub aplikacji, która ułatwia nie tylko płatności ale załatwianie innych spraw z firmą świadczącą dla nas określone usługi. Czy papierowy obieg dokumentów da się wyeliminować całkowicie? Zapewne nie. Pamiętajmy, że całe grono starszych osób, które nie miały okazji poznać nowych technologii, nie posiadają dostępu do komputerów lub smartphonów przestałoby wówczas dokonywać opłat. Nie zawsze mamy taką możliwość, ale jeżeli tylko się pojawi, możemy zatroszczyć się o seniorów w naszym otoczeniu, przejąć ich rachunki i pomóc w ich opłaceniu.

E-faktura niesie też szereg korzyści dla firm usługowych. Przede wszystkim to mniejsze koszty – nie ma konieczności zakupu papieru, znaczków, zamawiania kurierów, a przy tym zużycie tuszy i tonerów w drukarce znacznie się zmniejsza, podobnie z resztą jak sama eksploatacja urządzenia. Faktura elektroniczna generuje się w wielu systemach i trafia do odbiorcy automatycznie, a zaoszczędzony czas i środki pracownicy firmy mogą przeznaczyć na inne inicjatywy związane z rozwojem firmy lub pomocą tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Oczywiście ciężko wyobrazić sobie żeby w firmie liczącej kilka milionów Klientów drukowano faktury ręcznie. Proces druku i wysyłki zlecany jest zazwyczaj do firm zewnętrznych nie mniej, to również dodatkowe koszty dla przedsiębiorstwa.

Pomoc kluczem do sukcesu

Energa w ramach zachęcenia swoich Klientów do przejścia na e-fakturę deklaruje pomoc czterem wybranym instytucjom poprzez przekazanie na ich konto jednorazowego zasilenia w postaci 10 zł. Przy wyborze faktury elektronicznej, Klient sam wybiera jaką placówkę ma wesprzeć Energa:

  • Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Skarszewach
  • Dom Samotnej Matki Caritas w Gdańsku
  • Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1 w Gdyni
  • Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olsztynie

Dodatkowo 10% uzbieranych środków trafia na konta organizacji wspierających i pomagających uchodźcom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Z zebranych środków zostaną zakupione artykuły do higieny osobistej, żywność dla dzieci i dorosłych, a także chemia niezbędna w utrzymaniu czystości. Jedna e-faktura zamiast drukowanego dokumentu, a niesie za sobą tyle dobra.

Drzewa nie rosną jak grzyby po deszczu

Ważnym aspektem dla którego firmy zachęcają do przejścia na elektroniczny obieg dokumentów jest ochrona środowiska. Papier powstaje z drzew. Drzewa to z kolei stabilność klimatu, ponieważ produkują tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, ochładzają powietrze w upalne dni, neutralizują toksyczne substancje. Są niezbędnym elementem ekosystemu lasu, są potrzebne nam – ludziom – do przetrwania. Wyprodukowanie tony papieru pochłania około 17 drzew. Żeby wyprodukować jedną kartkę papieru drzewo musi rosną około 8 lat. Czy rozumiesz już dlaczego tak ważne jest minimalizowanie papierowego obiegu dokumentów? Jeżeli tak, nie zwlekaj. Odwiedź stronę Energa i przejdź na fakturę online już dziś!